Czy przewoźnik ma prawo zatrzymać przesyłkę za brak płatności?


Zaleganie za płatność przesyłki jest bardzo uciążliwe w czasie trwającej na świecie epidemii korona wirusa. Firmy, które zajmują, się transportem zastanawiają, się bardzo często jak jednak wyegzekwować należności. Czy rozwiązaniem tego problemu może zostać takowe o to zatrzymanie towaru? Sprawdź sam i dowiedz się, czy przewoźnik ma prawo zatrzymać przesyłkę za brak takiej o to płatności.

Prawo do ów zatrzymania takiej o to przesyłki.

Wiele osób teraz rozczaruje, ale jednak zgodnie z naszym prawem przewozowym zgodnie z artykułem 57 i ustawy 1 i 2 taki o to przewoźnik ma prawo do zastawu całej przesyłki w celu zabezpieczenia roszczeń, które wynikają z umowy. Nawet jeśli przesyłka pochodzi z zagranicy – źródło www.globalny.pl.

Prawo jednak do tego typu zastawu może być jednak wykonane, dopóki ów przesyłka znajduje się u takiego o to przewoźnika, bądź też i osoby, która ją posiada w jego imieniu. Jednak jeszcze może się to wydarzyć, wtedy kiedy przewoźnik może nią rozporządzać na wcześniejszych dokumentach.

Zasady, które dotyczą dokonania zastawu.

Do powstania zastawu dochodzi z takiej o to mocy prawnej. Nie jest koniec żadna dodatkowa już umowa pomiędzy ów przewoźnikiem a takim o to nadawcą. Jeżeli jednak chcesz skorzystać z takiego o to prawa zastawu, musisz jednak pamiętać, iż ów zastaw może dotyczyć tylko i wyłącznie zabezpieczenia należności, które jednak wynikają z ów umowy przewozu. Niezależności te też muszą być wymagalne w umówionym już terminie wykonywania takiej o to umowy.